Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu gülüş estetiğinin önemli bir parçasıdır ve estetik uygulamalarda en çok tercih edilen yöntemdir. Dudağın eğer yoksa kıvrım kazanması ve hacim elde etmesi sağlanarak kontürlerin daha belirgin hale gelmesi amaçlanır. Güzelleşmeye yardımcı bir görünüm sunan dudak dolgusu için farklı tipte bir çok dolgu maddesi kullanılabilir. En fazla hyaluronik asit kullanımı sağlanarak dudakta istenen sonuç elde edilmektedir. Bu madde ile uygulanan dudak dolgusu işlemi daha doğal bir görünüm elde etmek için çok işlevseldir. Aşağı bakan dudaklara kıvrım kazandırılır, kontür ve çerçeve belirlenir, sonrasında lifting etkili dokunuşlarla belirlenen dudak görünümüne kavuşmanız sağlanır.

 

 • Dudağa hacim kazandırarak istenen doğal göeünümü sağlar
 • Dudak kontürünü belirgin hale getirir
 • Dudaklara parlak bir görünüm sağlayarak gençleştirir
 • Dudaklara istenen şekilde yeni bir görünüm sağlar
 • Dudaklarda doğuştan gelen veya sonradan oluşan görüntü bozukluklarını düzeltir.

Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu uygulaması dudak inceliğinden ve kıvrımlarından memnun olmayan danışanlara sık sık uyguladığımız bir yöntemdir. Uygulamaya geçmeden önce anestezik krem sürülerek işlem yapılacak yerler lokal olarak uyuşturulur. Bu sayede işlem sırasında yaşanacak sızı ve ağrılar minimum düzeyde tutulur. Lokal anestezinin gerçekleşmesi için 10-15 dakika bekletilen hasta daha sonra işleme alınır. İnce uçlu iğne veya kanüllerle Hyaluronik asit enjekte edilerek uygulanan dudak dolgusu işlemi 5-15 Dakika içerisinde tamamlanır ve lokal anestezi de uygulandığı için acısız-ağrısız bir şekilde tamamlanır.  Hasta için kolay ve zahmetsiz olan bu işlem yetkin bir doktor tarafından özenle uygulanması gereken bir işlemdir.

Danışanın istekleri ve doktorun yaptığı muayene sonrasında;

 • Kişinin yüz şekline uygun olarak belirlenen şekilde
 • Yüzün geometrik şekli gözetilerek
 • Abartılı görünümden kaçarak, profilden ve projeksiyondan doğal görünen bir şekilde uygulanır.

Dudak dolgusu toplamda 30-45 dakika arasında tamamlanır. Dolgu işlemi uygulandıktan sonra günlük yaşama kaldığınız yerden devam edebilirsiniz ve işleriniz sekteye uğramaz.

Dudak Dolgusu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen danışanın bir çok nedeni olabilir. Estetik anlamda tercih edilse de dudak dolgusu, dudaktaki yapısal bozukluklar ve hyaluronik asitin azalımı gibi nedenler sebebiyle de yapılabilir. Hastanın psikolojik olarak kendini iyi hissetmesi, sosyal çevresine karşı adaptasyon ve ikili ilişkilerdeki olumlu etkiler sebebiyle yapılabilir.

Dolgu işlemi ile beraber yüze orantılı bir form kazandırılır. Çon ince olduğu için dikkat çeken dudaklar veya estetik olarak kötü görünen formlar dolgu işlemi ile normalleştirilerek dikkat çekmesi önlenir ve doğal bir görünüm kazandırılır. Bu uygulama ile beraber danışanda olumu etkiler gözlemlenir. Örneğin aynada kendine bakan kişiler daha rahat ve özgüvenli hissederek mutlu olur.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

 • Hamile olan veya hamilelik sonrası emzirme döneminde olan kadınlara önerilmez.
 • Bir cilt hastalığı olan veya cilt hastalığı sebebiyle tedavi görmeye devam eden danışanlara önerilmez.
 • Uçuk sorunu olan danışanlara dolgu yapılmaz.

Dolgu Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Dudak dolgusu işlemi 20-30 dakikalık bir sürede gerçekleştirilir ve etkisi anında gözlemlenir. Sonuçları hemen gözlemlenmesine rağmen uygulama yapıldıktan sonra 1-2 hafta süre verilerek dolgunun ve dudak hareketlerinin tam olarak oturması beklenir. Bu sürecin sonunda bir kontrol yapılarak varsa eksikler veya hastanın istekleri yerine getirilir. İşlem acısız ve ağrısız olmasına karşın hafif morluklar gözlemlenebilir ve 1 haftalık bir sürede bu morluklar tamamen yok olur.

Çok ince dudaklara sahip kişilerde işlem bir kaç seansta bitirilebilir. Tam ve doğru seans bilgisi için doktorumuzun muayene sonrası karar vermesi daha doğru bir tercihtir.

Burun Dolgusu Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Burun dolgusu seansları hızlı ve kolayca bitirilen işlemlerdendir. Burun dolgusu işlemi, farklı nedenler ile yerine getirilir. Bazen estetik amaçlı olsa da bazen de çeşitli nedenler ile oluşan çöküntülerin giderilmesi için yapılır. Yapılan işlem, seans aralıkları, burnun yapısına ve istenen sonuca göre değişkenlik gösterir.

Dolgu işleminin ardından 1-2 hafta içerisinde kontrol randevusu verilir ve eğer gerekiyorsa rötuşlar tamamlanır. Belirli aralıklar ile uzman doktorun belirlediği sürede kontrole gidilmelidir. Bu kontrollerde eğer gerekli görülürse, dolgu işlemi tekrarlanabilir ancak bu nadiren olmaktadır.. Burnun durumu göz önüne alınarak işlemler gerçekleştirilir. Çünkü işlem sıklığının çok fazla olması gereken durumlar vardır.

Burun dolgusu burun ameliyatlarına göre çok daha düşük maliyetli estetik uygulamalarımız arasında yer alır. Burun dolgusu fiyatları kullanılan malzemeye, uygulamayı yapan hekimin tecribesine ve işlemin yapıldığı ilçeye göre değişiklikler göstermektedir. Sağlık bakanlığının yayınladığı genelge sebebiyle direkt olarak internet üzerinden fiyat vermek de yasal olmadığından siz değerli danışanlarımızı ücretsiz randevu ve muayene için kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Sitemiz üzerinden, kontakt kanallarını kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve size en uygun fiyatı alabilirsiniz.