Dövme Sildirme İşlemi

Dövme Sildirme İşlemi Nedir?

Dövme sildirme işlemi, dövmesi olan kişilerin daha sonrasında bu dövmelerden kurtulmak istemesi nedeniyle yaptırdıkları uygulamadır. Dövme olarak yaptırılan ve kalıcılığı olan görseller ve yazılar zamanla kişide olumsuz duygular yaratabilir. Ani bir karar ve heyecanla yaptırılan ve daha sonra pişman olunan dövmeler de danışanlar tarafından sildirilmek istenmektedir. Günümüzde bazı dövme silme kremleri ve farklı kimyasal maddeler bu amaç için saıılmaktadır. Ancak bir dövmeyi derinizden tamamen sildirmek için en sık başvurulan ve en etkili olan yöntem lazer uygulamasıdır. Lazer kullanılarak yapılan dövme silme işleminin etkisi oldukça kuvvetlidir. Lazerle yapılan dövme silme işlemi için biraz uzun bir tedavi süreci gerekebilir. Dövmenin yoğunluğu ve eğer kullanıldıysa farklı renkler gibi durumlar tedavi süresini etkilemektedir. Dövmenin bu gibi durumlarına göre farklı lazer tedavileri araştırılıp, seçilmelidir.

Dövme Sildirme Uygulaması Nasıl Yapılır?

Heves ve büyük bir istek ile yaptırılan bazı dövmeler daha sonrasında pişman olunarak sildirmek istenebilir. Hayatın akışında yalanan büyük değişiklikler de bazı dövmelerden vazgeçilmesini gerektirebilir. Bu gibi durumlarda Lazer yardımıyla, yüksek enerji ve kısa atım uygulamaları ile ciltte bulunan dövmeler silinebilir. Dövme sildirme uygulaması yapılırken cildinizde bir iz bırakmadan ve dövmenin bulunduğu alanın etrafındaki normal dokulara zarar vermeden bu işlem yapılır. İşlemlerin bir uzman tarafından yapılması çok önemlidir. Lazerde kullanılan dalga boyları sayesinde farklı renkteki dövmeleri, doğru işlemi uygulayarak sildirebilirsiniz. Kimi dalga boyları kırmızı, sarı, turuncu renklerde etkili olurken kimi dalga boyları ise yeşil, mavi, siyah renklerde etkilidir. Siyah renkteki dövmeler diğer renklere göre daha kısa sürede ve daha etkili bir şekilde silinebilir.

Lazerle Dövme Sildirme Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

 • Alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılır.
 • Asitle yakma yöntemine kıyasla daha sağlıklıdır.
 • İz bırakmaz veya minimum düzeyde iz kalır.
 • Dövmenin rengini her seansta biraz açarak etkili bir silme işlemi uygulanır.
 • Dövmenin etrafındaki cilt dokusu zarar görmez.
 • Tüm dövme renklerine uygulanabilir.
 • Diğer yöntemlere göre daha ucuzdur.

Dövme Sildirme İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

 • Dövme sildirme işlemi, vücudunun  herhangi bir yerinde dövme bulunan ve sildirmek isteyen tüm danışanlara uygulanabilir.Özellikle görünür yerlerde olan dövmelerinden sıkılan veya pişman olan kişiler sık sık bu işleme yönelir ve gerekli tedavi uygulanır. Dövme silme işlemi maalesef acılı ve biraz uzun süren bir süreçtir. Dövme yapılırken kullanılan mürekkebe, renklere, büyüklüğe ve cilt tipine göre süre uzayıp kısalmaktadır. Dövme silme işlemi için başvuran danışanlar hangi yöntemi seçeceklerini iyi araştırmalı ve doktorlarımızdan profesyonel bilgi almalıdır. Kullanılan lazer yöntemine bağlı olarak ciltte sulanma ve kabuk bağlama gibi etkiler görülebilir. Kaşınma ve soyulma gibi olumsuz etkiler ortaya çıkar ancak kullanılacak özel kremler ve merhemler ile bu sürecin daha kolay atlatılmasıan yardımcı olunur.

Dövme Sildirme İşlemi Kaç Seans Uygulanır?

Kalıcı dövmeleri silme işlemi için gereken süreç biraz uzundur. Dövmenin yapıldığı tarihle beraber dövmeyi yapan kişinin profesyonelliği bile sürece etki etmektedir. Dövmenin uygulandığı alanın büyüklüğü, kullanılan renklerin yoğunluğu, mürekkep kalitesi gibi etmenler süreç için önemlidir. 5 yıldan eski olan dövmeleri silmek için uygulanan tedavi ve süreci daha kolay geçmektedir. Bunun sebebi yeni dövmelerin renklerindeki pigmentlerin henüz güçlü olması nedeniyle zorluk çıkarmasıdır.

5 seneden fazla süre geçmiş ve siyah renkte olan dövmeler için 4-5 seans yeterli olabilir ancak renkli ve yeni yapılmış dövmeler için bu seans miktarları artar. Her bir seans arasında 4-5 hafta ara verilmelidir.

Dövme Sildirme İşleminde İyileşme Süreci Ne Kadar?

Sildirmek istenen dövmeler için belli bir seans sayısı ve bu seasnlar arasında bırakılacak süreler gerekmektedir. Dövmenin büyüklüğüyle beraber hastanın acı eşiği de bu sürelerde değişkenlik gösterilmesine sebep olur. Dövmeden önce krem veya iğneler ile lokal anestezi uygulanmaktadır. Ancak dövme sildirme işlemi lazerle yapılıyorsa ciltte hafif şekilde yanıklar oluşur. Bu hafif yanıkları krem kullanarak hızlıca iyileştirmek mümkündür. Lazer işleminden 4 gün sonra pansuman açılır ve bir hafta içerisinde cilt iyileşmeye başlar.  Yine doktorlarımızın önerdiği kremlerle bu süreç hızlandırılır..

Dövme Sildirme İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dövme sildirme işlemi uygulandıktan sonra hastanın cildinde hassasiyet artar. Bu yüzden günlük rutinlere ve yapılan işlere özen gösterip dikkat etmek gerekir. Lazerle silme işleminden sonra ciltte kabuklanma, yara ve kanama olabilir. Bunlar süreç içinde doğaldır. Ciltteki yıpranma ve kabuklanma için kremler ve ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Ayrıca dışarı çıkıldığında güneş ve etkilerinden korunmak çok önemli bir husustur. Tedavi devam ederken cildinizin çok iyi bir şekilde nemlendirilmesi ve korunmasu gerekmektedir. Uygulamanın hemen sonrasında lazer yağılan yer en az 24 saat boyunca kapalı bir şekilde kalmalıdır. Güneş ışınlarından korunduğu gibi su ile de temas etmesi engellenmelidir.

Dövme Sildirme İşlemi Fiyatları Nelerdir?

Dövme sildirme işlemi dövmenin büyüklüğü ve renk seçimine göre belli seanslara bölerek yapılmaktadır.

Bazı durumlar dövme sildirme fiyatları konusunu etkiler.

Bunlar;

 • Dövmenin büyüklüğü
 • Kullanılan mürekkep cinsi
 • Dövmeyi yapan sanatçının profesyonel olup olmaması
 • Dövmenin yaptırıldığı tarihten sonra geçen süre
 • Dövmede kullanılan renkler ve yoğunlukları

olarak söylenebilir.

Bu durumlar seans ve işlem süresini artırıp azaltacağı için en doğru fiyat doktorlarımızla yapılan görüşmeden sonra verilebilir. Kliniğimizden ücretsiz randevu talep ederek dövme sildirme işlemi için fiyat alabilirsiniz.