Dermapen

Dermapen Nedir?

Dermapen  cilt gençleştirme için kullanılan ve en popüler olan yöntemler arasındadır.

Kırışıklıklar, ince çizgi, genişlemiş gözenekler ve ağız kısmındaki sigara çizgileri gibi nedenlerden dolayı başvurulan bir seçenektir. Uygulanan bölgede cildi sıkılaştırmak ve daha genç, sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkündür. Ciltte rahrişe yol açmaz, uygulanan alanda deforme yapmaz. En çok yüz, boyun ve el kısımlarına uygulanır. Elde edilen sonuç anında etki gösterir ve gözle görülür etkilerinden dolayı çok sık tercih edilen bir tedavi çeşitidir.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cilt temizlenerek steril bir hale getirildikten sonra yüzdeki yüm makyaj silinir ve atıklar yok edilir. Ultra ince iğneler ile cilde dik bir şekilde uygulanır.

Deride mikroskobik kanallar açılarak cildin kendini yenileme süresine etki edilir ve hızlandırılır. İşlem bittikten sonra uygulama yapılan alana maska uygılanır. Cilde elastikiyete sağlayan bu uygulama sonrasında kan dolaşımı artırılarak tedavi sonlandırılır. Toplamda 40 dakikalık bir işlem ile istenen sonuç elde edilir. 4 hafta boyunca doktorumuzun belirlediği seans aralıkları ile yapılır.

Dermapen Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Son günlerde en çok başvurulan işlemlerden olan dermapenin sunmuş olduğu sonuçlar oldukça etkilidir. Faydaları da bir hayli çoktur.

Bunlar arasında:

  • Ciltte toprlanma
  • Ciltte sıkılaşma
  • Cildin kendini yenileyici özelliğinin yeniden ortaya çıkması
  • Deri olgunlaştırılması
  • Kırışıklıkların giderilmesi
  • Derin kırışıklıklarda azalma
  • Cildin tonunun eşit hale gelmesi
  • Gözeneklerin sıkılaşması gibi sonuçlar bulunmaktadır.

Dermapen uygulaması bu nedenle çok önemli olan bir cilt bakım işlemidir. İnce iğneler yardımı ile istenen bölgeler için uygulanan bir uygulamadır. Yaşlanma belirtileri de bu yöntemin sayesinde azaltılır. Ciltteki yavaş yavaş kendini gösteren çizgiler, dermapen ile ortadan kaldırılır veya azaltılır.

Dermapen Kimlere Uygulanabilir?

  • Dermapen cilt bakım işlemi, bütün cilt tiplerine uygulanabilen kolay bir yöntemdir. Bu yüzen her yaş ve cinsiyette hastamıza uygulanabilir. Aynı zamanda kırışıklık sorunu yaşayanlara, ciltte sorunlu olan bölgelere, leke sorunu olan kişilere, canlılığını yitirmiş ve mat olan ciltlere sahip kişilere, geniş gözenek özelliği olan ciltlere, dövme sildirme sonucunda meydana gelen yanıklara, saç dökülmesi problemi yaşayan kişilere uygulama yapılabilir. Dermapen, bu gibi sorunların giderilmesi için sık sık başvurulan bir yöntemdir. Bu nedenle uygulanan hastalara büyük yarar sağlar. Herhangi bir zararı yok denecek kadar az orandadır. Yalnızca uygulamanın hemen ardından cilt kızarıklığı meydana gelebilir ya da ciltte yanma hissi olabilir. Bu da kısa sürede geçen bir durum olarak ifade edilebilir ve kullanılacak kremlerle halledilebilir.

Dermapen Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Ciltte müdahale edilecek hasarlı bölgenin durumuna, hangi düzeyde olduğuna bağlı olarak ve kırışıklıkların derecesine göre seans süreleri değişebilir. Ancak genelde ortalama olarak 3-6 seans arası uygulanır. Dermapen fiyatları da bu seansların süresine ve sıklığına göre değişkenlik göstermektedir. Hizmeti sağlayan kliniğin ve uzman personelin durumu da fiyata etki etmektedir.

Dermapen seans aralarında 1 aylık bir zaman bulunur. 1 ay arayla 3-4 seans uygulanan tedavi ile kırışıklıklar giderilir ve istenen sonuç alınır. Ciltteki kusurlar, sorunlar ve kırışıklıklar kısa sürede giderilir. Cilde verilen parlaklık ve canlılık sayesinde genç bir görünüm elde edilmiş olur.

Dermapen İyileşme Süreci Nedir?

Dermapen uygulaması sonrasında kızarıklık ve hafif yanma gibi durumlar ortaya çıkabilir ancak bunlar 3-4 saat içerisinde iyileşmeye başlar. Bu iyileşme 24 saat içinde tamamlanır. Cilt tipine göre bazen 2-3 gün sürebilir ancak herhangi bir olumsuz durum meydana gelmez. En popüler cilt gençleştirme işlemi olan Dermapen uygulanırken enfeksiyon oluşmamasına dikkat edilmesi gerekir. Ciltteki güzel görünümün devam etmesi için yardımcı olur ve bu işlemde iyileşme süreci çok kısadır. Çizgi, kırışıklık ve akne izleri için tercih edilen en etkili yöntemdir. Hem hızlı bir şekilde sonuç almak isteyen hem de tedavi süreci hızlı geçsin isteyen danışanlarımız tarafından sık sık istenen bir uygulamadır.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen uygulanan kişilerde bazı cilt reaksiyonları gerçekleşebilir. Bunlar beklenen ve olağan sonuçlardır. Morarma, Kızarıklık ve şişlik gibi bazı etkiler gözlemlenir ancak gündelik hayata aynı şekilde devam etmek mümkündür. Bu kızarlıklık ve şişlik gibi oluşan reaksiyonlar mikro iğnelerle yapılan uygulamanın sonucudur ve normaldir. Dermapen tedavisinden sonra 24 saat banyo yapılmamalıdır. 24 saat geçtikten sonra banyo yapılabilir. Bunun sebebi ciltteki mikto iğne deliklerinin kapanmasını beklemek ve banyo suyuyla oluşabilecek bakteri ve hijyen sorununu kontrol etmektir.

Tedavi sonrası görülen belirtiler çok kısa sürede ortadan kalksa bile kişinin durumuna ve cilt yapısına göre bu süre çok az uzayabilir. Bu gibi durumlarda işlemi tyapan uzmanınıza danışarak krem desteği alabilirsiniz. Ayrıca Dermapen uygulaması sonrasında yüzünüzü yoracak ve yüzünüze zarar verecek hareketlerden kaçınmanız gerekir. Bu gibi kurallara uyulması durumunda yaptırdığınız işlemin kalıcılığı daha da artacak ve uzun süre devam edecektir.