Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burnunuzun yapısından rahatsız oluyorsanız ancak ameliyat gibi büyük bir uygulamadan da çekiniyorsanız tercih etmeniz gereken işlem burun dolgusu olmalıdır. Kemerli yapıdaki burnunuza uygulanacak dolgu işlemiyle istediğiniz görünüme anında kavuşabilirsiniz. Yine düşük olduğunu düşündüğünüz burnunuzun ucuna yapılacak burun ucu dolgusu ile anında burnunuzda kalkık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ameliyat veya herhangi bir kesi işlemi olmadan yapılacak bu uygulamalar ile anında sınuç almanız mümkün.

Burun Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu yöntemi ile ameliyat ihtiyacı duymadan ve genel anestezi işlemi yapılmaksızın istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Uyuşturucu kremler kullanılarak lokal anestezi uygulanır ve ağrı sızı olmadan işlem tamamlanır. Doktor kontrolünde 15-20 dakikada uygulanan ve bir şırınga yardımı ile yapılan burun dolgusu etkisini anında gösterir. Burun ucu kaldırma ve burun doldurma dışında asimetri sorunu yaşayan hastalarımız da bu uygulama sayesinde istedikleri görünüme kolayca kavuşurlar.

Ameliytasız bir şekilde, istenen görüntü sağlanarak kansız ve acısız olarak hastanın istediği simetrik görüntü sağlanır veya istediği hacim verilir. Burundaki çöküntüleri düzeltmek için de sık sık başvurulan bir yöntemdir. Bıçak altına yatmak istemeyen hastaların tercih ettiği bu yöntem sonrasında 5 dakikalık bir buz tamponu yapmak yeterli olacaktır.

Burun Dolgusu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bu işlemi tercih eden kişiler yüzlerine uygun oranda bir burna sahip olmak için ağrısız, ameliyatsız ve çok kısa süren bir işlem sayesinde isteidkleri görüntüye kavuşurlar.

 

Burun dolgusu hyaluronik asit bazlı dolgu malzemeleri ile yapılır. Bu işlem geri dönüşümlü şekilde uygulanan özelliktedir. Burun dolgusu tedavisi işleminde birçok avantaj bulunmaktadır.

Bunlardan en önemlisi; işlem yapıldıktan sonra herhangi bir sorun ortaya çıkarsa dolgu eritilerek burun eski haline getirilebilir. Danışanlar, 20 dakika gibi kısa sürede yeni bir buruna sahip olurlar. Yeni ve yüzle orantılı bir buruna sahip olunacağı için sosyal ilişkileri olumlu etkileyen bir işlemdir.

Burun Dolgusunun Avantajları

  • Burun dolgusu ağrısız ve acısız bir işlemdir.
  • Burun dolgusu sayesinde hemen sonuç alırız ve etkilerini anında gözlemleriz.
  • Burun dolgusu sonrası iyileşme dönemi gibi ek bir süreye ihtiyaç duyulmaz, iş ve sosyal yaşam aksamaz.
  • Ameliyat veya revizyon burun estetiği ile kıyaslandığında burun dolgusu fiyatları daha düşüktür.
  • Muayene ve işlem dahil toplamda 30 dakikalık bir sürede istenen sonuca erişilir.

Burun Dolgusu Kimlere Uygulanmalıdır?

Burun dolgusu sadece estetik amaçla değil farklı sebeplerle de uygulanabilir. Burun şeklinde asimetri veya göçük sorunu yaşayan kişiler tercih edebilir. Burunda doğal olarak yer alan yapısal bozukluklar ve eğrilikler giderilmesi için dolgu ile tedavi edilebilir.

Burun kemerinde veya sırtında bulunan çöküntüler burun dolgusu ile giderilir. Burun ameliyatı yaptıran kişilerde oluşan ve istenmeyen bozukluklar da dolgu ile istenen düzeye çekilebilir.

Burun kontürünün daha yumuşakhale getirilmesi için de sık sık başvurulan bir yöntemdir.

Kozmetik amaçların yanı sıra asimetri ve benzeri sorunlar için de tercih ettiğimiz bir dolgu çeşitidir. Hızlı, anında sonuç gösteren ve pratik bir işlem olduğu için önerilmektedir.

Burun Dolgusu Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Burun dolgusu seansları hızlı ve kolayca bitirilen işlemlerdendir. Burun dolgusu işlemi, farklı nedenler ile yerine getirilir. Bazen estetik amaçlı olsa da bazen de çeşitli nedenler ile oluşan çöküntülerin giderilmesi için yapılır. Yapılan işlem, seans aralıkları, burnun yapısına ve istenen sonuca göre değişkenlik gösterir.

Dolgu işleminin ardından 1-2 hafta içerisinde kontrol randevusu verilir ve eğer gerekiyorsa rötuşlar tamamlanır. Belirli aralıklar ile uzman doktorun belirlediği sürede kontrole gidilmelidir. Bu kontrollerde eğer gerekli görülürse, dolgu işlemi tekrarlanabilir ancak bu nadiren olmaktadır.. Burnun durumu göz önüne alınarak işlemler gerçekleştirilir. Çünkü işlem sıklığının çok fazla olması gereken durumlar vardır.

Burun Dolgusu İyileşme Süreci Uzun Sürer mi?

Ameliyatsız yapılan bu işlem, bıçak değmeden klinik ortamlarda yerine getirilen bir süreçtir. Konforlu ve rahat bir uygulama olarak bilinir. 15-20 dakikalık bir zaman diliminde gerçekleşir. Burun dolgusu genel anesteziye gerek duyulmayan ve uyuşturucu kremler ile lokal yollarla yerine getirilen bir işlemdir. Herhangi bir yatış süreci gerektirmez. Bu sebeple de bir  iyileşme sürecinden söz edemeyiz.

Rutin hayata ve sosyal yaşama anında geri dönülebilir. Yapılan işlemde ağrı ya da acı da hissedilmez. Ufak iğne dokunuşları ile yapıldığı için kızarıklık ve çok hafif morluklar dışında komlikasyon bulunmaz. İşlem sonrasında buz uygulaması yapılarak burun rahatlatılır.

Burun Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun dolgusu uygulaması sonrası aşırı sıcak ortamlardan uzak durmak ve burun çevresinde baskıya neden olacak yüz masajı gibi işlemlere ara vermek gerekir.

Uyurken yüz üstü yatmamaya bir süre özen gösterilmelidir.

Burun dolgusu sonrası risk yaratabilecek spor hareketlerinden 1-3 gün uzak durulmalıdır.

Bunun yanı sıra yatış pozisyonları da önemlidir. İşlem yaz aylarında uygulandıysa içinde klor bulunan havuzlara girilmemesi gerekir. Aynı şekilde denize girmek de önerilmemektedir. Burun dolgusu işleminin ardından bu noktalara dikkat edildiğinde elde edeceğimiz sonuç oldukça iyi olacaktır. Dolgunun kalıcılığı ve istenen şekle girmesi için pozitif yönde etki eder.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu burun ameliyatlarına göre çok daha düşük maliyetli estetik uygulamalarımız arasında yer alır. Burun dolgusu fiyatları kullanılan malzemeye, uygulamayı yapan hekimin tecribesine ve işlemin yapıldığı ilçeye göre değişiklikler göstermektedir. Sağlık bakanlığının yayınladığı genelge sebebiyle direkt olarak internet üzerinden fiyat vermek de yasal olmadığından siz değerli danışanlarımızı ücretsiz randevu ve muayene için kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Sitemiz üzerinden, kontakt kanallarını kullanarak bizimle iletişime geçebilir ve size en uygun fiyatı alabilirsiniz.