Alloblast Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Şu ana kadar anti-aging uygulamalar icerisinde doğal, yan etkisiz, sadece botox-dolgu gibi gecici sureli gorunumu duzeltme amaçlı olmayan, orta ve uzun vadede cilt kalitesini arttiran anti-aging uygulamasının Fibrocell hucresel tedavi yontemi olduğunu hepimizi ogrendik ve deneyimledik. Fibrocell yaklaşık 12 yildir onbinlerce hastada uygulandı ve uygulanmaya da devam ediyor.
Fibrocell kişinin kendi kulak arkası dokusundan elde edilen bir tedavi yöntemiydi ancak Kök Hücre Tedavisi olan Alloblast artık çok daha etkili bir yöntemi hayatımıza sokuyor.
Alloblast; 12 yıllık deneyimin ve hasta geri bildirimlerinin sonunda 6 yillik ar-ge çalışmaları ve milyon dolarlık yatırımlar ile alanında uzman biyomühendisler, moleküler biyologlar ve diğer kök hücre bilimcileri ile geliştirildi ve “ilk seanstan itibaren, çok daha kısa sürede, tamamiyle doğal ve yine yapay veya sentetik hiçbir madde içermeden, sadece yenidoğan bebeklerin sünnet derilerinden özel tekniklerle elde %100 fibroblast hücrelerinden” oluşmaktadir.

Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Alloblast yenbi doğan sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücrelerinin, yüksek teknolojiye sahip, Sağlık Bakanlığı onaylı laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesine dayanan allojenik bir tedavi yöntemidir.
Ortalama ömrün uzaması sebebiyle insanlar ileri yaşlarda da genç ve dinamik görünme endişesi taşımaktadır. Yaşam kalitesindeki iyileşme bunu bir dereceye kadar sağlamaktadır. Allojenik fibroblast kök hücre tedavisi dermokozmetikte çok hızlı, mucize denecek kadar belirgin bir gençleşme ve iyileşme göstermektedir.
Derimizde fibroblastik aktivitenin azalması ile kolajen, elastin ve hyaluronik asit gibi proteinler azalmakta, ince çizgiler ve özellikle mimik bölgelerinde derin kırışıklıklar gelişmektedir. Yapılan çalışmalarda 20 yaşından sonraki her yıl vücudumuzun kolajen kapasitesinde %1.5 azalma olduğu belirlenmiştir. 40 yaşında bu oran yaklaşık % 30’luk kolajen kaybına ulaşır. Özellikle cildin güneş gören bölgelerindeki fibroblastlar, güneş ışığındaki radyoaktiviteyle daha hızlı bozulur ve sayıları azalır.
Kçk hücre tedavisi sayesinde bu yaşlanma belirtileri, kırışıklıklar, elastikiye ve nem kaybı tedavi edilir.

Kök Hücre Tedavisi Etkileri Nelerdir?

20 yaşından sonra her insanda fibroblast hücreleri azalmaya başlar, kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Cilde enjekte edilen fibroblast hücreleri uygulandıkları bölgede amaca yönelik faaliyete geçerek kollajen ve elastin üretimi yaparlar. Ciltte kuvvetli bir anti-aging aktivite yani yaşlanmayı önleme etkisi gösterirler; cildi sıkılaştırıp gençleştirirler, saç miktarını arttırırlar, akne izlerinin daralarak silikleşip kapanmasını sağlarlar.
Derimizde fibroblastik aktivitenin azalması ile kolajen, elastin ve hyaluronik asit gibi proteinleri azalmakta ince çizgiler ve özellikle mimik bölgelerinde derin kırışıklıklar oluşur.
Sonuçta fibroblast kaybının ilerlemesiyle cildin genç görünümü ve diriliği kaybolur; cilt çöker, sarkar ve derin kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için cilde görevini doğru yapan allojenik fibroblastlar vermek gerekir. Kök hücre tedavisi ile tüm bu sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır.

Kök Hücre Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yüksek teknoloji sistemine sahip GMP onaylı sıfır partikül laboratuvarda milyonlarca yeni fibroblast hücresinin çoğaltılması ile sağlanan bu işlem FDS onaylıdır. Fibroblast üretim tekniklerine özgü kritik prosedürler dahilinde gerçekleştirilir. Üretilen fibroblast hücreleri Sağlık Bakanlığı’nın ve Avrupa Standartları’nın belirlemiş olduğu kalite kontrol süreçlerinden geçerek uygulamaya hazır hale getirilir.
Hasta kliniğe geldiğinde cildi lokal anestezik krem ile uyuşturulur. Kişiye özel sertifikası ile gelen Alloblast kök hücre, hastanın istenilen bölgesine enjekte edilerek uygulanır.
-Yan etki (immün yanıt) oluşturma riski kesinlikle yoktur. Çünkü bu hücreler çok genç olduğu için henüz kimlik kazanmış hücreler değillerdir. Ayrıca laboratuvar ortamında test edilirler. Bu nedenle yan etki diye bir şey söz konusu değildir.

Kök Hücre Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Danışanlarımızın doktorumuzla vereceği karar doğrultusunda istenen bölgeye uygulanacak olan Alloblast kök hücre tedavisi tek seans olarak uygulanır. Bir kez uygulanacak bu işlem sonrasında istenen sonuç elde edilir.
Alloblast 5cc’lik homojen süspansiyon olarak kliniğimize steril olarak gelir ve uygulmadan 30 dakika kadar önce hastanın cildi temizlenerek lokal uyuşturan krem sürülür. Enjeksiyon ile dermis tabakasına uygulanan işlem sontasında hasta sosyal veya iş hayatına anında devam edebilir.

Kök Hücre Tedavisi Ne Zaman Etki Eder?

Uygulama sonrasında 24 saat boyunca cilde herhangi bir baskı veya sıvı muamelesi yapılmamalıdır. 24 saat sonrasında ise ılık duş almak uygundur. 72 saat boyunca ise makyaj vb. Kozmetik maddelerin ve işlemlerin cilde uygulanmaması gerekmektedir. Estetik işlemlerin iste 3 hafta sonrasında yapılması gerekmektedir.
Enjeksiyondan hemen sonra etki hızla görülür. Allogenik fibroblastların hedef bölgeye yerleşip, elastin ve kollajen üretmeye başlaması ve cildin yavaş yavaş diriliğini kazanması enjeksiyondan sonra 4-6 haftada nihai sonuca ulaşır.
Sonuç olarak Alloblast uygulamasının etkileri uygulamadan çok kısa sonra, yaklaşık bir ay içerisinde görülmeye başlar. Kişinin kendi dokusundan alınarak yapılan Fibrocell’e göre sonuçlar 4 kat daha hızlı görülür. Çünkü Alloblast kök hücre tedavisinde kullanılan dokular daha genç. daha sağlıklı, daha dinamik, üstelik doku kültürüne alındığı ana kadar hiçbir olumsuz çevresel faktöre maruz kalmamış hücrelerdir.

Kök Hücre Tedavisi Kalıcılığı Nedir?

İnsanoğlunun varoluşundan bu yana en büyük hedefi genç kalmak ve yaşam süresini uzatmak olmuştur. Pek çok farklı bitkiden elde edilen karışımın binlerce yıl önce tedavide kullanıldığına dair bilgiler mevcuttur. M.Ö. 1534 yılına ait olduğu düşünülen bir papirüste ölümsüzlüğe ulaşma yollarının anlatıldığı bilinmektedir. İnsanoğlunun bilinç altındaki genç ve güzel kalma isteği bugüne kadar tıp biliminin estetikte ileri bir noktaya gelmesinin itici gücü olmuştur.
Dünyada doku mühendisliği büyük bir hızla ilerlemiştir. Laboratuvar ortamında insan kök hücrelerinden dokular ve hatta üç boyutlu organlar üretilebilme noktasına kadar gelinmiştir. Alloblastlardan genç bir doku üretilmesi estetikte natural yenilenmeyi sağladığından ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme gibi uygulamalarda sıklıkla tercih edilmektedir.
Allojenik fibroblastlar en az 4-5 yıl görevini yapar ve cilt genç kalır. 4-5 yıl sonra tekrar aynı işlem doktor kontrolü sonrasında uygulanabilir.

Kök Hücre Tedavisi Fiyatı Nedir?

Oluşturacağımız randevu ile doktorumuzla görüşebilir ve uygulanacak bölgeye göre Kök Hücre Tedavisi için fiyat alabilirsiniz. Uygulanacak tedavi ve bölgenin belirlenmesi için yapılacak bu görüşme tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Siz danışanlarımızın doktorumuzla yapacağı görüşmenin hemen sonrasında Alloblast kök hücre tedavisi için size özel en uygun fiyat ortaya çıkar.