Akıllı Peeling Nedir?

Akıllı Peeling Nedir?

Akıllı peeling dış güzelliğine önem veren bayanlar ya da erkekler için uygulanan bir işlemdir. Bu işlem, zamanla giden tazeliği, gençliği,oluşan lekeleri, izleri gidermek için yapılır. Sonuç olarak ise bu uygulamayı yaptıranlar, ışıltılı bir cilde sahip olacaktır.

Ameliyatsız estetik uygulamalara başvurmadan medikal estetik yöntemleri ile güzelliği ön plana çıkarabilmeyi mümkün kılan bir yöntemdir. Hızlı ve yeni teknolojiler ile hedefe ulaşan çözümleri kişilere sunmaktadır. Yeni geliştirilen cihazar sayesinde enjeksiyondan korkanlar için iğne kullanımı sağlamadan cilt altına kolajen üretimi uyarılır. Daha sonra ise elastikiyet artışı, anında lifting ve etkisini kısa sürede gösteren bu adımlar ile işlem yerine getirilir. Pratik ve hızlı oluşu kişiler tarafından çok sık tercih edilme nedenlerindendir.

Akıllı Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cilde uygulanan bu işlem, her mevsim ve cilt tipine göre bayan ya da erkek farketmeksizin uygulanır. Yaş grubu da sınırlı değildir. İğnesiz, acısız ve ağrısız olarak yapılan bir işlemdir. Cilde masaj ile uygulanan bir yöntemdir.

En üst tabakasını hiç etkilemeden, yıpratmadan, direkt bir şekilde cildin en derin tabakasına kadar uzanır. Akıllı peeling uygulaması içindeki güçlendirilen protein yapısı ile antioksidan ve vitaminler ile ciltteki flash etki oluşumunu sağlıyor. Uygulama süresi ise yaklaşık olarak 20 dakika civarında sürmektedir. Mevsim geçişlerine bağlı olarak bu kürler tekrarlanabilir. Hatta cilt tiplerine göre ayda bir uygulama devam ettirilebilmektedir.

Akıllı Peeling Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Uygulamayı yaptıranlar için sadece yüz ile kısıtlı bir işlem olmadığı söylenebilir. Yüze ek olarak boyun, dekolte, kol, bacak, eller, bacak içleri, diz, dirsekler gibi çeşitli yerlere uygulanabilir. Faydaları ise oldukça fazladır. Akıllı peeling tedavisi uygulamasından sonra genç ve daha diri bir cilt ortaya çıkar. Aynı zamanda kullanımkolaylığı nedeni ile göğüsler üstünde rahat ve etkili bir uygulama imkânı vardır.

Tedavi kombinesi ise etkinliğini daha da artıracaktır. Belirlenen yerde oldukça iyi bir sonuç ortaya çıkarır. Peeling uygulaması, yeni teknolojik yöntemler ile uygulanır. Cildin dirileşmesi, gençleşmesi için oldukça önemli olan bir işlemdir. Üstelik son zamanlarda da çok sık tercih edilmeye başlamıştır.

Akıllı Peeling Kimlere Uygulanabilir?

Bu işlem, yapılacak olan alanda açıkta uçuk, yara, güneş yanığı, cilt hassasiyeti bulunmayan kişilerde uygulanabilir. Aynı zamanda sivilce tedavisi görmeyen kişiler ve sağlık durumu hekim tarafından onaylanan kişilere uygulanabilir. Erkek ya da kadınlar için fark etmeksizin yerine getirilen bir uygulamadır. Akıllı peeling işlemi, belirtilen şartlara uygun olan kişiler için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Ayrıca yüz dahil vücutta farklı alanlara uygulanabilen bir yöntemdir. Bu nedenle, çoğu alan için etki gösterebilecek bir işlem olduğu ifade edilebilir. Yapılacak olan bu işlem, hastaların şikayetleri doğrultusunda gerçekleştirilir. Cilt yüzeyi hijyenik hale getirildikten sonra uygulama yapılacaktır. Bu esnada ufak bir yanma olsa da geçicidir.

Akıllı Peeling Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Akıllı cilt bakımı uygulamasını yaptırmayı düşünen kişiler için, yaklaşık olarak 10 günlük aralıklar ile 4-5 seans şeklinde uygulama sağlanabilen bir yöntemdir. Yapılan uygulamalarda tedavi edilecek alandaki soruna ve yapılma amacına göre seanslar değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca Akıllı peeling fiyatları seanslara göre belirlense de yaptırılan yerin belirlediği fiyatlara göre de farklılık yaratır.

Periyot sıklığı yapılacak alanın durumuna göre 2 ya da 4 haftalık aralıklara da ayrılabilmektedir. Seanslardaki uygulamalar, cildin temizliği sağlanarak yerine getirilir. Yapılacak olan alanın hassas olup olmaması da bu aşamada önemli olan konular arasındadır. Tüm adımlar eksiksiz uygulandığında harika bir cilt bakım yöntemidir.

Akıllı Peeling İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

İşlem yapıldıktan sonra herhangi bir morluk ya da kızarıklık belirtisi görülmez. İyileşme süreci ise aynı gün gerçekleşir. İşlem yapıldığı gün güneşe çıkılabilir, makyaj yapılabilir. Akıllı peeling uygulaması birçok alanda yapılabildiği için oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Avantajlarından biri si de kısa sürede sosyal hayata geri dönülmesidir.

Taze ve canlı bir cilde sahip olmak kısa sürede gerçekleşir. Üstelik lekeler, çiller, malezma lekeleri, kırışıklıklar için oldukça iyi bir etkiye sahiptir. Sivilce ve akne izleri içinde mükemmel bir iyileşme süreci sağlar. Son zamanlarda rutin uygulanan cilt bakım yöntemlerinin yanı sıra bu işlem sık tercih edilmektedir.

Akıllı Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu işlem öncesi ve sonrasında kanı sulandıran ilaçlar kullanılmamalıdır. Örneğin, aspirin bunlardan bir tanesidir. Seanstan sonra uygulama yapılan alana 10-15 saat su değdirilmemesi önerilir. Akıllı peeling işlemi kot, dar pantolon gibi vücudu boğan ve saran pontolonlar giyilmemesi uygun olacaktır. Yapılan seanslar sonunda 48 saat zorlu hareketler yapılmaması gerekir.

Örneğin, spor ve ani hareketler buna örnek olarak verilebilir. Bu işlem çeşitli yerlere uygulanabilir. İşlemin ardından dikkat edilmesi gereken noktalara uyulduğunda etki alanı daha iyi kendini gösterir. Aynı zamanda ciltte kolajen sentezini uyarır. Bu nedenle cilt yenileyici bir işlem olarak son zamanlarda popülerliğini korumaktadır.